שן כלואה - אפשר לשחררה מבעוד מועד

שן כלואה היא על פי רוב שן שאינה בוקעת או במקרים שבהם היא בוקעת - היא בוקעת באיחור. אי בקיעתה נובעת מסטייה ממסלול הבקיעה, ממנח שאינו תקין או מהפרעה כלשהי במסלול הבקיעה. שכיחות התופעה נמוכה - בין אחוז לשלושה אחוזים בלבד.
הטיפול בשן כלואה משתנה על פי מיקומה ומצבה. ישנם מקרים שבהם הפתרון הוא עקירתה בתהליך כירורגי, אבל במקרים אחרים ניתן לטפל בשן כלואה על ידי טיפול אורתודנט. הטיפול מחייב מיומנות, זהירות ורגישות רבה, כדי למנוע נזק לשיניים אחרות.
שן כזאת גורמת לקושי. ככל שעובר הזמן ולא מטפלים בה היא עלולה להשפיע על צמיחה לא תקינה של השיניים הקבועות. השן הכלואה עלולה להקשות מאוד על טיפול שיקומי נדרש. בכל מקרה, על מנת לתת מענה מיטבי חשוב לזהות מוקדם ככל שניתן את התופעה.


שחרור שן כלואה
זיהוי התופעה צריך ויכול להיעשות כשהילד בגיל 10 בקירוב. זיהוי מוקדם של מה שמכונה כליאה פוטנציאלית עשוי לאפשר טיפול מיטבי בתופעה, אשר צילום פנוראמי של השן מדגים וממחיש את מיקומה ביחס לשיניים האחרות, התקניות. הצילום מסייע לרופאת השיניים המקצועית לאמוד את דרגת הסיכון להיווצרות כליאתן של שן או שיניים ובהתאם להערכה לקבוע, האם נדרשת התערבות אורתודנטית או כירורגית.
שן חלבית שמטופלת בזמן מאפשרת המשך תהליך טבעי ומסודר של בקיעת השיניים הקבועות ומונעת את כליאתן. על פי האבחנה תוצע תכנית טיפולית מסודרת, אשר במהלכה ישותפו ההורים בכל הפרטים הרלוונטיים, תוך כדי שהייתם הצמודה במקום, במידה שיתבקשו לכך על ידי ילדיהם. חשוב לציין, כי הטיפול בשן כלואה, כמו גם בכל בעיה אחרת בשיניים, נעשה באווירה נעימה, בקליניקה טיפולית שעל קירותיה תמונות מרגיעות, עם צוות סייעניות מקצועי וחייכני.
על מנת לאתר מבעוד מועד היווצרות תהליכים שונים הקשורים לשיניים ובהם, שן כלואה ישנה חשיבות רבה לביקור תקופתי סדיר במרפאת השיניים. רופאת שיניים המתמחה בטיפול בילדים תבדוק ביסודיות ותאבחן את מצבן של שיני הילד באופן מקצועי. מדובר בתופעה מוכרת שקיימים כל האמצעים לתת לה מענה במרפאת השיניים, אשר ילדים רבים מצפים לביקור בה...

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00