בקיעת שיניים אצל תינוקות זה לא פיקניק

 

 

  רופא שיניים בת"א
   

הורים לתינוקות עוברים תקופה לא קלה במהלך השנה הראשונה לחייהם, זאת בשל התופעות השונות ביניהן הגזים המלווים תינוק בחודשיו הראשונים וכמובן, צמיחת שיניים אצל תינוקות המלווה באי נוחות של התינוק ושל הוריו. איך עוברים את התקופה הזו? מתי בוקעת השן הראשונה? ואיך מקלים על התינוק? כל התשובות בכתבה הבאה.

 

בקיעת שיניים אצל תינוקות בפעם הראשונה

בדיוק כמו שלמבוגר לא נעים כאשר כואבת השן, גם צמיחת שיניים אצל תינוקות אינה נעימה ומלווה בכאב, אי נוחות וגירוד מציק. הורים צעירים וחסרי ניסיון תוהים בשאלה "מתי בוקעת השן הראשונה?
 שן ראשונה צומחת בטווח שבין שלושה חודשים ועד גיל שנה, כאשר תהיה זו שן קדמית והיא בוקעת בלסת התחתונה. לקראת גיל שנתיים עד שלוש יצמחו לפעוט כל השיניים.

 

 


כל תינוק מגיב אחרת

בקיעת שיניים אצל תינוקות מלווה בתופעות שונות כגון: כאב, גירוד בחניכיים, בכי ונפיחות בחניכיים. אולם, יש תינוקות שאינם סובלים מתופעות אלו ועוברים את התקופה בשלום. יש הורים שמייחסים סימנים נוספים לבקיעת שיניים כמו שלשולים, חום והקאות, אולם לא הוכח כי יש קשר בין  צמיחת שיניים אצל תינוקות לבין תופעות אלו.

 

 

שמירה על שיני הפעוט

מה שחשוב באמת לאחר צמיחת שיניים אצל תינוקות, הוא שמירה על שיניים בריאות וללא חורים. מומלץ לפנות לאסתי דוידוביץ', רופאת שיניים לילדים כבר עם בקיעת השן הראשונה ולקבל ממנה יעוץ מקצועי בנושא. כמו כן, יש לשמור על תזונה נכונה ולהמעיט בדברי מתיקה אשר מזיקים לשיניים. בגיל שנתיים אפשר לצחצח לפעוט את שיניו עם משחות שיניים מומלצות לפעוטות ובכמות הנכונה. כך, תחנכו את הפעוט לשמור על היגניית הפה גם בחייו כבוגר, כך ימנע מבעיות שיניים עתידיות.

 

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00