סתימה בשן לילדים ונוער

אין דבר יותר גרוע מכאבי שיניים. כל אחד מכם עבר בוודאי פעם אחת בחייו את החוויה של ביקור אצל רופא השיניים ורובכם בוודאי שלא נהנו מחוויה זו. סתימה בשן לילדים ונוער היא אחת מהתופעות הנפוצות ביותר שבה אנו צריכים לטפל ובמאמר זה ננסה להבין מה זה אומר בדיוק.

על מנת לעצור את העששת אשר התפתחה בשן, צריך רופא השיניים להדיח את החומר של השיניים הרקוב ולמלא את החומר החסר בסתימה מסוג מתכתי או מחומר מרוכב, כאשר צבעה יהיה זהה לצבעה של השן שלכם.

סתימה בשן בביקור במרפאת שיניים לילדים

 

למעשה הסתימה מהווה שחזור אשר מחזירה את השן שלכם למצב הראשוני שלה מההיבט של צורה ומראה והן מבחינת התפקוד שלה. ישנה חשיבות מכרעת בטיפול בתחילת העששת ובביצוע הסתימות מוקדם, על מנת למנוע התפתחותה של עששת עמוקה ורצינית, צורך בביצוע טיפול שורש ופגיעה במוך השן. בשיניים טוחנות לרוב מבצעים סתימות מחומר מתכתי, אשר מורכב מסגסוגת של מתכות, הינו עמיד בתנאי הפה ומשמש לביצוען של סתימות למשך שנים מרובות.

 

לשמור על שיניים בריאות עם סתימה בשן

כשחושבים על אסתטיקה – מתכוונים בעיקר לשיניים הקדמיות, ולכן בה מבצעים סתימות מחומר פלסטי בצבעה של השן שלכם. כדי לבצע את הסתימות הללו, יש דרישה לתהליך של סילוק חומר השן אשר נגוע בעששת, כרסום השן בחומצה, מריחתה של שכבת חומר קישור ומילוי חלל חומר השן בעזרת חומר שחזור צבעה של השן המוקשה באמצעות אור.

 

למה למעשה יש צורך להחליף סתימות?

כאשר מבצעים בפועל סתימה, הדבר אינו מבטיח חסינות של השן בפני התפתחות עששת בין הסתימה לשן. במקרים שניתן לחזות בהופעת העששת בשוליה של הסתימה – יש צורך להחליף אותה מיד ולבצע במקומה סתימה חדשה. על מנת למנוע את הופעת העששת שוב, יש להקפיד על צחצוח השיניים פעמיים ביום – בוקר וערב ועל היגיינת הפה.

 

ישנו מיתוס – שסתימות יש להחליף לאחר כמה שנים – מיתוס זה אינו נכון כלל וכלל. יש להחליף סתימות אמלגם או סתימה מורכבת רק במקרה בו היא נשברת, אם נוצרים חורים סביבה או לחילופין יש שבר בשן. אפשר להישאר עם הסתימה למשך כל החיים.

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00