בשביל מה צריך משחות שיניים? על חשיבות הגיינת הפה

שיני החלב אמנם מתחלפות החל מגיל 5 בערך, אך הרגלי הגיינת הפה שרכשנו עד גיל זה יישארו איתנו תמיד. משחות שיניים, חוט דנטלי, מי פה ועוד, הם אמצעים חיוניים לשמירת הגיינת הפה ושמירה על בריאות השיניים, הפה והגוף כולו לאורך החיים.


חשיבות הגיינת הפה

ללא שמירה נאותה על הגיינת הפה היינו מאבדים את כל שינינו עד גיל 40. אמנם, היום ניתן להשתמש בשיניים תותבות והשתלות, שלא היו קיימות בעבר, אך כולם מבינים את היתרונות שבשימוש בשיניים שלנו לעומת שיניים מלאכותיות. אי שמירה על הגיינת הפה יכולה להוביל לנזקים מידיים לשיניים, כמובן, החל מכאבים ועד לפגיעה ביכולת הלעיסה ואיבוד השיניים, אך ישנם נזקים נוספים הנגרמים כתוצאה מחוסר הקפדה על הגיינת פה, ולא כולם מודעים אליהם.


מה יקרה אם לא נשתמש במשחות שיניים?

כאמור, מעבר לנזק המיידי לשיניים, ישנם נזקים נוספים הנגמרים מחוסר שמירה על הגיינת פה, כמו הופעת מחלות חניכיים שונות הגורמות לאיבוד השיניים יותר מהחיידקים. דלקות חניכיים שאינן מטופלות יכולות לגרום לנזקים בלתי הפיכים בלסת ולנשירת השיניים. בנוסף, בשנים האחרונות התגלה כי במקרים בהם הגיינת הפה לקויה, הסמנים הדלקתיים עשוים להיכנס למחזור הדם ולגרום למחלות כלי דם ולב. צחצוח הפה בעזרת משחות שיניים, באופן יומיומי, הוא התנאי ההכרחי הראשון לשמירה על הגיינת פה בסיסית וטובה ולשמירה על בריאות הלב.

משחות שיניים


כללי ברזל לשמירת הגיינת הפה

מרפאת השיניים לילדים של דר' אסתי דוידוביץ' ממליצה על 4 כללים לשמירה על הגיינת הפה:
•    יש לצחצח שינים פעמיים ביום. מומלץ לסייע לילדים עד גיל  8-9, בעיקר בצחצוח לפני השינה, החשוב יותר.
•    יש לבחור משחות שיניים לילדים בהתאם לגילם ולמינון הפלואוריד במשחה, בשל נטייתם של הילדים הקטנים לבלוע את המשחה.
•    מעל גיל 6 מומלץ להשתמש במי פה לאחר הצחצוח, כטיפול מונע ושומר, בעיקר לילדים הסובלים מעששת. השימוש במי פה אינו מומלץ לילדים צעירים יותר מפני שהם עלולים לבלוע את החומר.
•    לילדים החל מגיל 4 מומלץ להשתמש בחוט דנטלי. לפני גיל 4 הרווחים בין השיניים גדולים, אך בגיל זה השיניים מתחילת להצטופף ויש יותר סיכוי לאוכל להישאר ברווחים שבין השיניים.

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00