לבחור מרפאת שיניים - פרטית או ציבורית?


בבואנו לבחור מרפאת שיניים, לעצמנו או לילדינו, עולה תמיד השאלה האם להעדיף מרפאה ציבורית של קופת החולים או מרפאה פרטית. ישנם שיקולים בעד ונגד שתי האפשרויות, כמובן, ובראשם עניין המחיר, שהוא  יקר יותר במרפאות פרטיות, אך כנגד זה מונחים יתרונות רבים של רפואת השיניים הפרטית. ד"ר אסתי דוידוביץ', רופאת שיניים ומרצה בכירה בסגל האוניברסיטה העברית, מסבירה על יתרונותיה של רפואת השיניים הפרטית.


מרפאת שיניים לילדים בתל אביב ובירושלים

קדמה ויחס ומקצוענות

במרפאת השיניים פרטית המטופל הוא הלקוח, וכמו בכל עסק פרטי, הלקוח צריך לצאת מרוצה. לכן, נעשים מאמצים גדולים לתת למטופל את הטיפול הטוב ביותר האפשרי, כספים מושקעים בציוד חדש, חומרים מתקדמים והכשרות מקצועיות באופן שוטף. במרפאה הציבורית, המטופל הוא "שבוי" והיחס אליו בהתאם. המחסור בכוח אדם ותקציבים גורם לתורים המוכרים מכל קופת חולים להופיע גם במרפאות השיניים, וכן לשימוש בציוד מיושן וטכניקות טיפול לא מעודכנות ועוד. גם קוצר הזמן העומד לרשות רופאי השיניים הרפואה הציבורית הוא לרעת המטופלים, שאינם זוכים ליחס מספיק ולהקשבה הראויה, זמינות הרופא הינה חשובה ביותר לרפואת הילד או הנער.


רופא שיניים קבוע

כאשר בוחרים מרפאת שיניים פרטית, בוחרים ברופא קבוע. בתחום רפואת השיניים חשוב מאוד הליווי השוטף לאורך השנים, עם רופא שמכיר את ההיסטוריה הרפואית של המטופל. ברפואה הציבורית תחלופת הרופאים היא גבוהה ולא תמיד מתאפשר למטופל לבחור דווקא את הרופא המועדף עליו מראש, בעוד הרפואה הפרטית מרכזת רופאים עתירי ניסיון שעברו הכשרות מדעיות והינם מומחים בתחומם ואף היו אמונים על מחקרים ברפואת שיניים, אם בחרת רופא שיניים בתל אביב יש להשקיע מחשבה בבחירת הרופא משום שת"א מרכזת את טובי הרופאים בישראל. כמו כן, הטיפול במרפאת שיניים פרטית מלווה באחריות אישית של הרופא כלפי המטופל, ורוב חילוקי הדיעות יסתיימו ברוח טובה, ללא התערבות משפטית, בירוקרטיה וללא נהלים קשוחים שאין דרך לעקוף.

 

מרפאת שיניים משפחתית

מרפאת שיניים ציבורית ערוכה, בדרך כלל, לטיפול בכל המשפחה, ויעסיקו רופאים מומחים לילדים ולמבוגרים. הרבה מרפאות שיניים פרטיות הבינו זה מכבר שטיפול בילדים מצריך היערכות מיוחדת, כולל התאמת החלל באופן מיוחד לילדים, בכדי לפוגג את הפחד הלא מוצדק מפני הטיפול וניתן למצוא היום מרפאת שיניים ייעודית לילדים. ברפואה הציבורית התאמת החלל לילדים היא מינימלית ואינה מספיקה, בייחוד לאור העובדה שעל הילדים לחכות זמן לא קצר בתור.למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00