מרפאת שיניים ידידותית – לא רק אגדה אורבנית

עוד כשהיינו ילדים לימדו אותנו שבשביל לשמור על בריאות השיניים והפה עלינו לצחצח שיניים פעמיים ביום (והמהדרין היו מוסיפים צחצוח אחרי כל הארוחה). כל מעבר ליד מרפאת שיניים מקרית היה גורר צמרמורת קלה מדימיון קול המקדחה המזמזם בפה, לפחות שעתיים של התנזרות ממתקים, ושימוש בחוט דנטלי באותו ערב... האמת היא ששמירה על בריאות הפה אינה בדיחה כלל, והרגלי היגיינת הפה שנרכוש בגיל צעיר ילוו אותנו כל חיינו.

  refuat_shinaim

 

 

חשיבות הטיפול בהגיינת הפה

 

רבים מאיתנו מנסים להימנע ככל האפשר מביקורים אצל רופאי שיניים, כנראה כתוצאה מרופאי שיניים לא מוצלחים שפגשו בילדותם, אך בכל זאת כולנו צריכים לבקר באופן קבוע במרפאת השיניים, לפחות אחת לשנה. ההקפדה על היגיינת הפה והטיפול השוטף בשיניים אינם קשורים רק לחיוך יפה, אלא יכולים למנוע הופעת מחלות שונות ולמנוע נזקים בלתי הפיכים כאשר בכל זאת לקינו באחת ממחלות הפה כמו עששת או חורים בשיניים.

מרפאת שיניים לילדים- מומחיות מסוג אחר
כפי שכבר הזכרנו, רבים מאיתנו נרתעים מהמפגש עם רופא השיניים בגלל מפגשים לא נעימים עם רופאי שיניים בילדותנו. עד לפני כ-15 שנה לא הייתה כלל מודעות לייחודיות שבטיפולי שיניים לילדים, ורוב הרופאים לא היו עוברים הכשרות מיוחדות הנוגעות לטיפול בילדים. כיום אנו מבינים כי להיות רופא שיניים לילדים דורש לא רק מומחיות רפואית שונה, כיוון שהגוף עדיין נמצא בתהפתחות וגדילה, אלא גם כישורים פסיכולוגיים ותקשורתיים, וכן סבלנות גדולה מהרגיל. מרפאת שיניים מותאמת לילדים צריכה לכלול לא רק משחקים וצבעים עליזים אלא גם צוות – החל במזכירות וכלה ברופאי השיניים – המתמחה בטיפול בילדים.

מרפאת שיניים כייפית
אנו, כהורים, משפיעים רבות על גישתם של ילדינו לתחומים שונים בחיים ומעצבים את דימוי העולם בעיניהם הצעירות. אם נשכיל לבחור מרפאת שיניים טובה לילדינו, כזו שיש בה גם פינת משחקים וצבעים שמחים, אך בעיקר רגישות רפואית ופסיכולוגית לצרכי הילדים, נוכל לגדל ילדים שאינם פוחדים מרופאי שיניים, ובכך לתרום בצורה משמעותית לבריאותם המתמשכת ולגישתם החיובית לחיים. מרפאת השיניים של ד"ר אסתי דוידוביץ' היא דוגמא ומופת למרפאה מותאמת לילדים, מכל בחינה אפשרית ומעניקה לכל הילדים חוויה טיפולית נעימה ללא ויתור על איכות הטיפול הרפואי.

 

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00