לבקר במרפאת שיניים בלי לפחד

כמבוגרים, רובנו יודעים להתגבר על הפחד או הרתיעה שיש לנו כלפי טיפולי שיניים, אך רוב הילדים עדיין מפחדים מביקור בכל מרפאת שיניים שהיא. הפסיכולוגיה מסבירה את הפחד הזה כחרדה מפני הלא נודע, וכי בעצם מדובר בפחד טבעי בקרב ילדים שעדיין לא עברו טיפולי שיניים מעולם. כאשר מדובר בילדים שכבר עברו טיפולי שיניים וזוכרים אותם, ובכל זאת פוחדים, כנראה שהטיפול הכאיב להם, שהיחס שקיבלו לא התאים להם, או שההתאמה בין המטפל למטופל לא הייתה מוצלחת.

  לא מפחדים ממרפאת שיניים לילדים


חרדה במרפאת שיניים

סימפטומים גופניים לתחושת הפחד והחרדה יכולים להיות הזעה מוגברת, דופק מואץ, רעד וחולשה, כאבי בטן, קשיי נשימה ועוד. כדאי לשים לב לתופעות אלה, גם אם אתם כבר מבוגרים, בכדי לדעת כיצד לטפל בעניין, ובעיקר אם מדובר בילדים. ילדים החווים פחד וחרדה לפני הטיפול זקוקים לתמיכה רגשית רבה, ולסביבה ידידותית ומתאימה לילדים. לכן, מומלץ לקחת את הילדים למרפאות שיניים ייעודיות לילדים ולאו דווקא מרפאת שיניים כללית, שבדרך כלל מותאמת למבוגרים, גם אם יש בה רופאי ילדים. בנוסף, מומלץ למצוא מרפאת שיניים טובה ולהתמיד בטיפולים אצל אותו צוות רפואי בכדי להגדיל את תחושת האמון והבטחון של הילד, וכך להקטין את תחושת הפחד.


ביקורים סדירים
בכדי להקטין את תחושת הפחד אצל ילדים כדאי לערוך ביקורות סדירים אצל רופא/ת השיניים. מבחינה בריאותית, מומלץ לבקר אצל רופא השיניים לפחות אחת לשנה בכדי לערוך בדיקה מקיפה ולוודא שאין חורים בהתהוות. אם נבקר אצל רופא השיניים באופן קבוע ותכוף יותר, כל שישה חודשים, נוכל לעבור חוויות חיוביות, ללא כאב, ולהגדיל את הזכרון החיובי שלנו כלפי הטיפול, על חשבון תחושת הפחד. בנוסף, נוכל לאתר מפגעים בשיניים ובלסת מוקדם יותר, ולטפל בהם כשהם עוד קטנים, עם פחות כאב ופחות סיבוכים.


מרפאת שיניים לילדים

במרפאת השיניים של דר' אסתי דוידוביץ' מאמינים כי לכל הילדים מגיעה חווית טיפול נעימה ככל האפשר. מרפאת השיניים של דר' אסתי דוידוביץ היא מרפאת שיניים המתמחה בטיפולי שיניים לילדים כבר 10 שנים, והיא מותאמת לילדים מכל בחינה אפשרית- צבעונית ומזינה, בעלת פינות משחק, ומעל הכל - צוות מקצועי וידידותי שמוכשר לטיפול בילדים.

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00