כמה פעמים ביום צריך לצחצח שיניים - תשובות שונות

לשאלה כמה פעמים ביום צריך לצחצח שיניים עשויות להינתן תשובות שונות. כל רופאי השיניים ודאי יסכימו כי הצחצוח החשוב ביותר הוא צחצוח השיניים לפני ההליכה לישון. בצחצוח זה מנקים את השיניים מהשיירים שנותרו בהם מהאכילה במהלך היום. לצחצוח זה ישנו ערך חשוב ומרכזי בשמירה על הגיינת הפה ונקיון השניים.
חשיבותו העיקרית של צחצוח שיניים בבוקר היא בכך שהוא מסלק ריח רע מהפה ומעניק תחושה של רעננות וניקיון. אף שצחצוח בבוקר נחשב כשווה ערך לצחצוח בערב, החשיבות ההיגיינית והאסתטית שלו מאפילה על החשיבות הבריאותית שבו. התשובה עשויה להתחלק לשתיים: תשובה מצומצמת, שבה, כאמור, מודגשים הצורך והחובה של צחצוח שיניים בערב והכדאיות בצחצוחן בבוקר, והתשובה המרחיבה, אשר ניתן לסכם אותה בפשטות: כמה שיותר - יותר טוב.
עם זאת סביר מאוד להניח, כי על כל אנשי המקצוע מקובלת ההנחה כי נכון וחשוב לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום. על כך ודאי חותמת וזאת ודאי מאשרת רופאת שיניים לילדים, אשר חלק ניכר מעבודתה מוקדש ומיוחד להסברה לילדים ולהוריהם על אודות חשיבות צחצוח השיניים.

 

כמה פעמים ביום צריך לצחצח שיניים - תלוי את מי שואלים...
כל מה שאנחנו אוכלים משאיר עקבות וסימנים על השיניים וברווחים הקטנים שביניהן לבין החניכיים, מקום המהווה מושבות ליצירת חיידקים הגורמים לעששת ולמחלות חניכיים. מאחר שלא סביר לצפות ודאי לא לחייב ולדרוש לצחצח שיניים אחרי כל ביס, לכל המעט יש להקפיד על צחצוחן פעמיים ביום.
עם זאת, לאחר ארוחה דשנה, או לאחר אכילת מאכלים דביקים בכלל וממתקים בפרט, רצוי לא להסתפק רק בשטיפה חפוזה ושטחית של הפה אלא לצחצח שיניים. זו מלאכה קלה ופשוטה, שאמורה לארוך, לכל היותר, דקה - דקתיים.
רופאת שיניים המתמחה בטיפול בשיני ילדים ודאי תוכל להעיד עד כמה חשוב ומשמעותי הוא אימוץ ההרגל לצחצח שיניים בקביעות ובתדירות גבוהה; כמה טיפולי שיניים נמנעו מילדים שהתמידו לצחצח בילדותם ובבגרותם הם שומרים על שיניים נקיות ובריאות, הודות לטיפול המונע הפשוט והקל הזה. לכן התשובה המתבקשת לשאלה, כמה פעמים ביום צריך לצחצח שיניים היא כמה שאפשר וככל שיותר, יותר טוב.

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00