בקיעת שיניים אצל תינוקות - איך מתמודדים?

  בקיעת שיניים אצל תינוקות
   

התקופה בה צומחות שיניים לפעוטות מלווה בבכי, חום גבוה ולילות ללא שינה. תהליך בקיעת שיניים אצל תינוקות מתחיל לרוב מגיל שישה חודשים ועד לגיל שמונה חודשים. אסתי דוידוביץ' רופאת שיניים לילדים בעלת ותק ומוניטין של מעלה מעשור, מרגיעה את ההורים המוטרדים ומסבירה שלעיתים שיניים יכולות לבקוע גם אחרי גיל שמונה חודשים. אולם, אם קיים איחור רב או ספק תמיד ניתן להתייעץ עם רופא שיניים.

 

איך יודעים שמדובר בבקיעת שיניים?  

הורים צעירים רבים עומדים אובדי עצות מול הפעוט שבוכה, כואב ומסרב להירגע בימים ובלילות. לרוב כשמדובר בילד ראשון הורים אינם יודעים כי מדובר בתהליך בקיעת שיניים אצל תינוקות. כיצד ניתן לדעת? מהם הסימפטומים? ומה עושים?
אם הפעוט מעל גיל שלושה חודשים ונראה כי הוא סובל ממצוקה ומכאבים עזים ללא סיבה נראית לעין, סביר להניח שהתחילו לבקוע שיניו הראשונות. אמנם מדובר בתהליך טבעי לחלוטין שאינו מסוכן לבריאות התינוק, אך הכאבים המלווים את התהליך ועליית חום הגוף הם שגורמים למצוקת הפעוט ולחוסר השקט בקרב ההורים.

 

מה עושים?

ניתן להקל על הסימפטומים המופיעים בעת תהליך בקיעת שיניים אצל תינוקות ולצמצם את מצוקת הפעוט בתקופה זו.  שימוש בצעצועי לעיסה ונשכנים יכולים לסייע לתינוק ולהעסיק אותו.
כמו כן, ארטיקים קרטיבים וקרח עשויים לאלחש את אזור השיניים ולהקל על הכאב במידה והתינוק בן עשרה חודשים ומעלה. לעומת זאת, רצוי להימנע ממאכלים חמוצים או מלוחים שעלולים לגרות את שיני התינוק ולגרום לו לסבל וכאב. בעת שעולה החום מומלץ לתת לתינוק משכך כאבים, על פי הנחיות רופא שיניים כמובן.

 

לשמור על השיניים שבקעו

לאחר בקיעת שיניים אצל תינוקות, כבר לאחר בקיעת השן הראשונה רצוי להגיע לביקור ראשוני אצל מרפאת שיניים. ד"ר אסתי דוידוביץ' תעניק להורים יעוץ באשר לתזונה נכונה לפעוט, כמו גם הנחיות למניעת הרגלים מזיקים לרבות שימוש במוצץ, הימנעות מעששת הבקבוק ועוד.


לקביעת בדיקת אבחון ראשונה לחץ כאן

למידע והזמנת תורים השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם

המרפאה בתל אביב: אהרון בקר 8, מיקדו סנטר (חניה חינם במרכז המסחרי ממש מתחת למרפאה) | טלפון: 077-3306621
שעות פתיחה: ימי ראשון ושני בין השעות 12:00-19:00 | ימי רביעי בין השעות: 8:00-19:00 | ימי שישי בין השעות 08:00-15:00

המרפאה בירושלים: רחוב אגריפס 42, בניין כי"ח - קומה 4 | טלפון: 02-6235522, 02-6259984 | פקס: 02-6235522
שעות פתיחה: 
ימי שני לסרוגין בין השעות 14:00-20:00